Фанера - це універсальний матеріал, який виготовляється з натуральної деревини.
Фанера
Фанера - це універсальний матеріал, що виготовляється з натуральної деревини.
Найбільш поширені в будівництві та меблевій галузі види фанери: ФК (Фанера Карбамідоформальдегідного клею) < / i>та ФСФ (Фанера Смоляного Фенолформальдегідного клею).
Для того, щоб зрозуміти, чому фанера настільки затребувана, потрібно розібратися у всіх її фізико-технічних характеристиках. На сучасному будівельному ринку існує чотири основних сорти фанери:
- перший сорт, не повинен мати тріщин від 200 мм або будь-яких слідів деформації, отворів від сучків або самих сучків, дефектів кромок, червоточин;
- другий сорт, для нього вже допускаються незначні тріщини до 200 мм, а також вставки з деревини, сучки (темні та світлі), недоліки кромок, нахлест шпоні;
- & nbsp; третій сорт, до дев'яти дефектів, в тому числі: просочування клею до 5%, вставки з дерева, тріщини до 300 мм, зазори шириною 2 мм, червоточина до 6 мм, шпилькові сучки;
- четвертий сорт, відноситься до категорії технічного матеріалу, що має різноманітні дефекти, у тому числі сучки різного типу, відчини від сучків, червоточини до 44 мм
Альо в загальному фанера класифікується таким чином, що кожна сторона листа відповідає певному сорту, як приклад: фанера сорту 3/4 це означає, що зовні 3-го сорту, а з середини 4-го сорту.
Фанерні лист ФК та ФСФ
Фанера типу ФК (Фанера Карбамідоформальдегідного клею) використовується і для зовнішніх, і для внутрішніх робіт. В основі листів-хвойна деревина або береза. Станадартний розмір листа-1525х1525 мм, він володіє високою міцністю.
Фанера цього типу використовується:
- & nbsp; у виробництві меблів. Виробники меблів в основному використовують 1, 2 та 3 сорти, товщина варіюється від 3 до 24мм;
- & nbsp; у будівництві використовують фанеру 3, 4-го сорту. У зашивці стін використовують товщину 4-6мм, а в зашивці підлоги 12-18мм.
Фанера ФСФ (Фанера Смоляного Фенолформальдегідного клею) застосовується для зовнішніх робіт. Вона використовується для обшивки фасадної стіни. Листи мають розмір 2500х1250 мм, матеріал є клеєним і нерідко покривається захисним шаром з олійної фарби. Цю фанеру рідко використовують у внутрішніх оздоблювальних роботах, в основному, тільки в настилі чорнової підлоги. Це пов'язано з тим, що в ході виробництва фанери ФСФ застосовуються різні види смол, які можуть виявити токсичні речовини.
ФОФ (Ламінована фанера) та лицювальна фанера
ФОФ (Ламінована фанера) знайшла собі застосування у спорудженні опалубки в ході будівництва. Для опалубки використовують фанеру 4-го сорту товщиною 18 та 21мм. Даний матеріал має масу переваг, у тому числі і властивість витримувати несприятливі фактори навколишнього середовища. Ламінована фанера використовується в багаторазової опалубки, а також для зашиття підлоги і виготовлення різних щитів. До складу входити деревина берези, хоча в деяких випадках зустрічаються і комбіновані різновиди, що надають листу ту чи іншу властивість.
Застосовується ламіноване фанерне покриття в інтер'єрних роботах, опалубці, зборці меблів, а також у виготовленні рекламних біг-бордів та бетонних роботах.
Лицювальна фанера має широку сферу застосування:
- & nbsp; обшивка стін;
- оздоблення житлових приміщень;
- обробка промислових і складських залів;
- оздоблення спортивних залів.
Даний матеріал володіє:
- підвищеною стійкістю до в;
- стійкістю до перепадів температури;
- стійкістю до атмосферних опадів.
Поверхня листа облицювальної фанери ламінована та може бути пофарбована. Монтувати такий матеріал можна в умовах різкого перепаду температур, а також при високій вологості і агресивних миючих засобах. Матеріал стійкий до корозії і володіє малою вагою. Його можна комбінувати з іншими будівельними матеріалами. Така фанера проста в обробці.

фанера під фарбування
Фанера фарбується як ФК так і ФСФ. Завдяки використанню фанерних листів під фарбування Ви зможете не витрачати гроші на грунтовку, а також на підготовчі етапи оздоровчих робіт. Після закінчення монтажу плити проходять етап шліфування, якщо в цьому є необхідність (у деяких випадках плити вже шліфовані заздалегідь). Після цього проводять забарвлення поверхні аркуша.
Фанера під фарбування знайшла собі застосування в обшивці стін та підлоги. Її можна не лише фарбувати, а також клеїти шпалери.Даний матеріал використовується для внутрішніх робіт, як, наприклад, вирівнювання стіни. Він стійкий до розтріскування поверхні і температурної деформації. Підвищена стійкість до високої вологості і температури дозволяє використовувати фанеру під фарбування для обшивки балконів і будівництва перегородок, а також для обробки дитячих кімнат.
На кромці деяких фанерних листів є профіль, який потрібен для полегшення з'єднання окремих листів. Цей профіль служить замком, який використовується під час обшивки підлоги. Даний профіль стік рятує від температурних деформацій або просідання. З'єднання єднання виходить надійне і міцне, фанера легко монтується. Профілі слід нарізати з різних сторін, як з однієї, так і по двох сторонах, і навіть по всьому периметру.
Другорядною сферою застосування фанери з профілем є автомобілебудування та декорування інтер'єру, а також виготовлення паркетних покриттів і покрівельних матеріалів.
Головними перевагами є:
- економічність;
- & nbsp; висока якість поверхні;
- жорстка фіксація;
- & nbsp; відсутність деформацій і осідань.