Історія в 160 років
Купити МДФ, купити ДВП, купити ХДФ – це можливість, необхідність, данина моді чи безальтернативне рішення? Яка між ними різниця, чи купуємо ми ті на що маємо надію. Екологічність, надійність, якість та ціна.
Купити потрібне з послугою< / a> & nbsp;порції, купити лист цілим чи може купувати оптом вирішувати кожному окремо, але давайте розглянемо що ми купуємо.
Історія
МДФ, ДВП, ХДФ, Т-ХДФ, ЛХДФ відносяться до однієї групи матеріалів, але мають різні властівості. Завдяки цим властивостям дані матеріали широко використовують у різних галузях. Виробництві корпусних та м'яких меблів, виготовлені декору та дитячих іграшок, упаковці, будівництві.
МДФ та ХДФ належать до одного товарного ринку, оскільки їх виробництво може здійснюватися на одній виробничій лінії та з використанням одного виробничого процесу
Прототипи цих матеріалів набули широкої популярності у використанні ще в минулому столітті. Так у 1858 році вченим Лайманом була виготовлена перша ДВП. Тоді це були просто спресована тирса.
Через кілька років, в 1864 році вченим Мюнхеном, була вдосконалена технологія виробництва. Він почав застосовувати гаряче пресування. Сполучні добавки в той час ще не використовувались.
Залишковий внесок в розвиток ДВП вніс американець Мейсон. У 1924 році він розробив мокрий спосіб виробництва ДВП. З цього року починається масове виробництво Деревино Волокнистої Плити.
Класифікація:
ЛДФ, МДФ, ДВП, ХДФ-це абревіатура (ВіДі) деревоволокнистих плит:
- м'які (ЛДФ)< / u>, їх щільність становить приблизно 100-400кг / м3. Даний вид є екологічно безпечним, так як в нього не додаються синтетичні сполуки. Через свою м'якість вони знайшли своє застосування при обшивці стін, устіль. Їх застосовують в якості підкладки під ламінат, паркет, лінолеум;
- плити середньої щільності (МДФ)< / u>, щільність матеріалу в межах 400-800 кг / м3. Вони також знайшли своє застосування в меблевому виробництві, в будівництві при укладанні підло
- тверді плити ДВП (ХДФ) щільність матеріалу близько 850 кг / м3. Застосовують у виробництві меблів, при обшивці приміщень, вагонів. Також даний вид обробляють синтетичними плівками. За допомогою, якої поверхня ДВП може бути глянсовою або імітувати текстуру дерева;
- надтверді плити ДВП щільність матеріалу в межах 950-1100 кг / м3. Застосовують для обшивки зовнішніх дверей, при тепло - і звукоізоляції.
Виробництво та технології.
Існує різниця у виробництві між ДСП (деревино стриженої плити) та ДВП.
Вона полягає в тому, що ДСП може вироблятися на відходах деревини, а виробництво МДФ, ХДФ, ЛМДФ, здійснюється виключно на основі круглої деревини.
Попит та використання
Споживання МДФ, ХДФ і Т-ХДФ мають різні сфери застосування.
МДФ використовується для виробництва меблевих фасадів, стінових і стельових панелей тощо.
ХДФ і Т - ХДФ використовуються для виробництва задніх стінок корпусних та м'яких меблів, внутрішніх дверей тощо.
ХДФ товщиною 7 -12 мм використовується як основа у виробництві ламінованої підлоги (ламінату).
На сьогодні, в Європі споживання МДФ, ХДФ, Т-ХДФ, Л-ХДФ становить 10,7 мільйонів м3, що відповідає 21м3/1000 чоловік. В Україні споживання становить 7 м3/1000 чоловік, що є сигналом на зростання попиту на даний вид продукції.
Виробники
На ринку ХДФ представлені як вітчизняні, так і зарубіжні виробники. Найбільші вітчизняні виробники – ПрАТ «КОРОСТЕНСЬКИЙ ЗАВОД МДФ», ТОВ «Уніплит».
Серед іноземних виробників найбільше представлена продукція Kronospan Group, SwissKronoGroup, концерн «БелЛесБумПром» (Республіка Білорусь), компанії «PfleidererMDFSp. zo.o.».
у сегменті ХДФ на Українському ринку-представлені 10 виробників. До вище зазначених можна додати:
Шведську Корпорацію "IKEA"; представників Російських заводів; продукцію з Китаю.
Виробництво ХДФ вітчизняних виробників-ПрАТ "КОРОСТЕНСЬКИЙ ЗАВОД МДФ" зорієнтовано на задоволення внутрішніх потреб заводу (подальшого використання у виробництві ламінованої підлоги),
ТОВ» Уніпліт", здійснює виготовлення деревинно-волокнистих плит мокрим способом, який дорожчий за конкурентів, що відображається на ціні.
У зв'язку з напруженням політичної обстановки в Білорусії, група компаній Концерну «БелЛесБумПром», можливо часткове або повністю, на деякий час припинить постачання даної групи товарів на Україну.
Найбільшої популярності набуває ХДФ плити виробництва компанії «PfleidererMDFSp. zo.O. "Польща, та Угорського представника Kronospan Group "Kronospan Mofa".
На ринку України з'явилися плити Шведської корпорації IKEA.
< B > Торгівля
ХДФ мають широкий спектр застосування, що забезпечує існування багатьох потенційних альтернатив конкурентів (фанера, магнезитові та гіпсові плити та інше).
ЛХДФ (ламінована) та Л-ХДФ (лакована)є похідною продукцією від ХДФ
Технологія лакування ХДФ передбачає нанесення на поверхню плити ХДФ лакофарбового покриття, стійкого до ультрафіолетових променів.
Технологія ламінування ХДФ передбачає нанесення на поверхню плити спочатку матрицю з текстурним малюнком, який обумовлює вид майбутнього тиснення (села пори, шагрень, "під цеглу" і т.п.).потім покриття спеціальною меламіновою плівкою з низьким ступенем затвердіння, після чого нагрітий прес удруковує їх у поверхню дерево-волокнистої плити.
Меламінові смоли, які проникають в поверхню, скріплюються з основою без використання будь-якого клею.
Для виробництва меблів найбільш частіше використовуються товщини від 1,5 до 5 мм, продажі здійснюються цілими листами різних форматів
ПрАТ " КОРОСТЕНСЬКИЙ ЗАВОД МДФ»
«PfleidererMDFSp. zo.o.»
Kronospan Group
IKEA
» БелЛесБумПром " формат 2800*2070мм
ТОВ «Уніплит» - основний: 2745х1700 мм; під замовлення: 2500х1700, 2050х1700, 1220х1700 мм.
Не зважуючи на годину більше 160 років, зміни у виробництві та в якісних властивостях, ДВП (ХДФ) залишаються затребуваним матеріалом та користуються постійним попитом.